Raksta attēls

Biznesa kredītkarte – nenovērtēts palīgs uzņēmējiem

Kā liecina Swedbank apkopotie dati, uzņēmumi, domājot par nelieliem aizņēmumiem uz elastīgiem atmaksas noteikumiem, tos reti saista ar kredītkarti. Tomēr tieši tā daudzos gadījumos varētu būt izdevīgākais risinājums situācijās, kad plānotā aizdevuma summa nepārsniedz 5000 eiro.

Negaidītiem tēriņiem vai jaunām iespējām

Kā apliecina dati, no visiem izsniegtajiem finansējumiem līdz 5000 eiro, tieši kredītkarte ir populārākais risinājums – to izvēlējies katrs trešais uzņēmējs. Un interese par šo iespēju aug.

Biznesa kredītkartes nav paredzētas lielu investīciju projektu realizēšanai, taču ļauj bez bažām koncentrēties uz ikdienas darbībām, nedomājot par negaidītiem tēriņiem, kādus varētu sagādāt, piemēram, pēkšņi aktualizējies kādas iekārtas vai auto remonts. Tāpat tās ļauj piedāvāt jūsu pastāvīgajiem sadarbības partneriem izdevīgākus darījuma noteikumus, ja kavējas maksājumi vai ieildzis pasūtījuma/piegādes realizācijas laiks.

Ar kredītkarti varat arī operatīvi izmantot pēkšņi pavērušās iespējas – piemēram, izdevīgi iegādāties noderīgu inventāru vai mēbeles, ko izpārdod kāds darbību apturējis uzņēmums.

Varbūt jūsu uzņēmumam pavērusies iespēja piegādāt pasūtītājam lielu saražotās preces apjomu, taču šobrīd trūkst līdzekļu izejmateriālu iepirkšanai? Arī šajā gadījumā var lieti noderēt kredītkarte.

Kā zināms, bezprocentu periods pirkumiem ar kredītkarti ir 30 dienas –šajā laikā jums ir iespēja aizņēmumu atmaksāt tādā pašā apjomā, kādā nauda iztērēta. Tāpat kā citām kartēm, arī visām kredītkartēm ir bezkontakta maksāšanas funkcija un iespēja pievienot to telefonam, lai veiktu mobilos bezkontakta maksājumus.

Ne tikai darījumiem ārzemēs

Izplatīts ir mīts, ka kredītkarte domāta tikai pirkumiem, viesnīcu rezervācijai vai auto nomas pakalpojumiem reizēs, kad dodaties komandējumos vai ārvalstu braucienos. Protams, tā ir neaizstājama arī minētajos gadījumos, bet kredītkarte ļauj īstenot arī visas tās pašas darbības, ko nodrošina debetkarte – veikt pārskaitījumus no uzņēmuma bankas konta, pieslēgt vairākus lietotājus, izņemt skaidru naudu, izdarīt pirkumus.

Analizējot pirkumus, kas 2020. gada 10 mēnešos veikti ar uzņēmumu kredītkartēm, konstatēts, ka, salīdzinot ar to pašu laika posmu 2019. gadā, visās trīs Baltijas valstīs pieaudzis pirkumu apjoms veikalos, kas tirgo elektronikas preces, būvniecības un mēbeļu veikalos, kā arī pārtikas un sporta preču veikalos.

Biznesa kredītkarte ir viegli lietojama un droša gan iekšzemes, gan starptautiskiem darījumiem. Tā ir derīga trīs gadus, un, salīdzinot ar citiem aizņēmumu veidiem, tai ir ļoti izdevīga lietošanas maksa – tikai 4 eiro mēnesī.

Šobrīd – īpaši izdevīgi

Lai arī kredītkarte katram uzņēmumam tiek piešķirta, individuāli izvērtējot tā naudas plūsmu, vajadzības un aizņemšanās iespējas, šis ir viens no ātrāk un vienkāršāk iegūstamajiem risinājumiem, ja nepieciešama summa no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem ar elastīgu iespēju atmaksāt aizņēmumu brīdī, kad uzņēmuma kontā ienāk nauda.

Vienlaikus šis ir veids, kā jauniem uzņēmumiem nodrošināt pozitīvu kredītvēsturi un apliecināt maksājumu disciplīnu, pirms pieteikties apjomīgākam finansējumam.

  • Turklāt, piesakoties Swedbank kredītkartei līdz 31. decembrim, varat iegūt atlaidi kartes saņemšanai, kā arī maksai par to pirmos trīs mēnešus. Vairāk par biznesa kredītkartes priekšrocībām salīdzinājumā ar debetkarti un citiem risinājumiem varat uzzināt šeit.