Raksta attēls

Rēķinu pārdošana – ērts pakalpojums jūsu biznesam

Swedbank kopš 2017.gada augusta piedāvā jaunu finanšu pakalpojumu – rēķinu pārdošanu –, kas var būt īpaši ērts un noderīgs mazajiem un vidējiem uzņēmējiem. Kas tas ir un kā tas darbojas? Savā pieredzē dalās uzņēmuma SnapTest.LV īpašnieks Gints Rotčenkovs.

Ir rēķins – ir finansējums!

Daudziem uzņēmumiem, kas darbojas tirdzniecības un pakalpojumu jomā, realitāte, ar kuru jārēķinās, ir atliktie maksājumi. Tie nereti spēj uz laiku iecirst robu uzņēmuma budžetā, radot apgrozāmo līdzekļu trūkumu un tādējādi apgrūtinot ikdienas darbību un plānošanu. Šādā situācijā uzņēmējiem var lieti noderēt Swedbank piedāvātais rēķinu pārdošanas pakalpojums, kas sniedz ērtu iespēju saņemt apgrozāmos līdzekļus par pārdotajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem jau tūlīt, kamēr vēl tiek gaidīta to apmaksa no klienta. Šis pakalpojums ir īpaši izdevīgs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jo piedāvā vienkāršu un pieejamu risinājumu situācijām, kad darījumi ir retāki un grūtāk paredzami.

Ērts pakalpojums, ja tiek slēgti lieli darījumi

Ginta Rotčenkova vadītais uzņēmums SnapTest.LV nodarbojas ar laboratorijas iekārtu, mērinstrumentu, pārtikas drošības un ūdens drošības ātro testu piegādi Baltijas valstu laboratorijām un ražotnēm. Ikdienā uzņēmums slēdz dažāda apjoma darījumus, tostarp arī par lielām summām un ar ilgu rēķinu pēcapmaksas termiņu. Tas uz laiku samazina uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus, tamdēļ Gints 2017. gada nogalē nolēma šiem darījumiem izmantot Swedbank piedāvāto rēķinu pārdošanas pakalpojumu, kuru bija ievērojis bankas produktu piedāvājuma klāstā un kura detaļas pārrunājis ar uzņēmumu apkalpojošo bankas menedžeri.

Vai uzņēmums iepriekš atlikto maksājumu dēļ bija izjutis kādas finanšu grūtības?

“Es tās sauktu nevis par finanšu grūtībām, bet gan par izaugsmes izraisītu īslaicīgu apgrozāmo līdzekļu trūkumu,” Gints pasmaida.

“Mūsu klientu vidū ir arī pāris lielu Latvijas uzņēmumu. 2017. gada nogalē mēs īstenojām vairākus lielus projektus, veicot preces piegādi uz atliktā maksājuma nosacījumiem, kas paredzēja, ka klients par piegādātajām iekārtām norēķināsies 90 dienu laikā pēc projekta nodošanas. Lai mēs veiksmīgi un bez kavēšanās varētu uzsākt citus projektus, tika pieņemts lēmums izmantot Swedbank rēķinu pārdošanas pakalpojumu."

"Tā kā līgumi tiek slēgti par lielām summām, šis pakalpojums mums ir ļoti ērts veids, kā operatīvi saņemt apgrozāmos līdzekļus, ko tūdaļ ieguldīt biznesā. Pateicoties šai Swedbank piedāvātajai iespējai, varējām operatīvi pasūtīt vairākiem citiem 2017. gada decembra un 2018. gada janvāra projektiem Igaunijā un Lietuvā nepieciešamās iekārtas.”

Pieredzi, izmantojot šo pakalpojumu, Gints Rotčenkovs vērtē kā ļoti patīkamu – ātra rīcība un atbildes no bankas puses, vienkārša procedūra: “Vajadzēja tikai aizpildīt pieteikuma formu internetbankā un ielādēt pavadzīmes kopiju.”

Pārliecinājies par rēķinu pārdošanas efektivitāti, Gints domā, ka arī turpmāk gadījumos, kad SnapTest.LV nāksies veikt apjomīgas iekārtu piegādes ar rēķinu pēcapmaksu, uzņēmums šo pakalpojumu izmantos atkal. „Šo risinājumu kā ļoti ērtu varu ieteikt arī citiem uzņēmējiem, jo tas ātri atrisina naudas līdzekļu pieejamību strauja apgrozījuma pieauguma brīžos,” atzīst uzņēmējs.

Rēķinu pārdošanas priekšrocības

Kāpēc rēķinu pārdošanas pakalpojums ir īpaši izdevīgs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem?

 • tas sniedz uzņēmumam iespēju ātri – 1 dienas laikā – saņemt atbildi par iespēju saņemt apgrozāmos līdzekļus finanšu plūsmas uzlabošanai;
 • atšķirībā no faktoringa, pakalpojums ir piemērojams arī vienreizējiem vai neregulāriem darījumiem;
 • tas finansē mazākas summas – 3000–35 000 EUR apmērā;
 • nav nepieciešams papildu nodrošinājums – par nodrošinājumu kalpo pircējam izrakstītais rēķins;
 • līguma termiņš ir līdz 90 dienām;
 • pakalpojuma cena – tikai 1% no aizņēmuma summas mēnesī;
 • banka seko līdzi pircēju maksāšanas disciplīnai;
 • vienkārša un ērta finansējuma noformēšana – tikai internetbankā ar Smart ID (rēķiniem līdz 20 000 EUR) vai e-ID (līdz 35 000 EUR).

Kā tas darbojas

Rēķinu pārdošanas pakalpojumu izmantot ir ļoti vienkārši: veicot piegādi, izrakstiet pircējam rēķinu ar iekļautu atzīmi par nodošanu, pēc tam parakstīto rēķinu nosūtiet bankai un saņemiet no bankas finansējumu līdz 90% apmērā no rēķina summas. Tālāk preces vai pakalpojuma pircējs veiks rēķina apmaksu 100% apmērā uz Swedbank norādīto kontu. Kad rēķins būs apmaksāts, jūs saņemsit no bankas līdz tam nefinansēto rēķina daļu.

Tādējādi situācijās, kad apgrozāmie līdzekļi uz laiku būs “iesaldēti” neapmaksātos rēķinos, naudu, kas citādi būtu jāgaida 30–90 dienas, saņemsiet uzreiz.

Nosacījumi rēķina finansēšanai

 • Pircējs un pārdevējs nav savstarpēji saistīti uzņēmumi.
 • Pārdošanas apjomi ar pircēju, kura rēķini tiek finansēti, nepārsniedz 50% no pārdevēja kopējā pārdošanas apjoma.
 • Uz rēķina nodošanas brīdi nepastāv strīdi un/vai citi iemesli, kas ļautu pircējam samazināt maksājamo summu.
 • Rēķinā minētās preces ir piegādātas vai pakalpojumi ir sniegti.
 • Rēķinā ir skaidri definēts maksājuma termiņš (konkrēts datums), un tas nav atkarīgs no citiem notikumiem (piemēram, no preču tālākpārdošanas).