Māris Millers: Kā IT risinājumi var palīdzēt biznesā?

Bizness ir naudas pelnīšana, kur nauda nāk no klientiem, produktiem un kanāliem. Šajā stāstā svarīga loma ir IT risinājumiem kā 21. gadsimta brīnum-instrumentam, kas var palīdzēt tikt pie jauniem klientiem, pārdot uzņēmuma produktus vai pakalpojumus. Tajā pašā laikā ieviest IT rīkus ir gana sarežģīts un apjomīgs darbs, tehnoloģijas un tendences strauji mainās, ir jāspēj tam tikt līdzi, lai to izmantotu sava uzņēmuma labā.

Kā saprast, kādi IT risinājumi uzņēmumam ir vispiemērotākie un sniegs vislielāko pievienoto vērtību?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāatgriežas pie pamatjautājumiem par biznesa modeli: cik daudz ir roku darba jūsu biznesā un kā IT rīki un citi tehnoloģiskie risinājumi var palīdzēt padarīt efektīvākus procesus, kāda tiešā laika informācija jums vai jūs klientiem ir vajadzīga? Kādā vidē un ko dara jūsu klienti? Kādus IT rīkus un instrumentus ievieš un izmanto jūsu konkurenti? Kas ir vajadzīgs darbiniekiem, ja viņi strādā uz vietas birojā vai ražotnē, kas vajadzīgs, ja viņi strādā attālināti – automašīnā vai izbraukumā pie klientiem?

Pirms ķerties pie augstāk minēto jautājumu atbildēšanas, svarīgi apdomāt, kāda ir esošā situācija uzņēmumā, kādi ir jūsu biznesa plāni un ambīcijas ieviest IT risinājumus. Vai esat IT konservatīvie klasiķi,  pragmatiķi, vai gatavojaties digitālajai revolūcijai, vai varbūt online ir jau jūsu uzņēmuma dzīvesveids? Novērtējiet to IT risinājumu uzņēmuma pašvērtējuma testā.

Lai izpildītu testu, spied šeit!

 

Uzziniet vairāk par to, kā IT risinājumi var palīdzēt biznesā no stratēģijas un biznesa attīstības eksperta un uzņēmēja Māra Millera videolekcijā, kas ir sestais video stāsts mācību programmā “Uzņēmuma darbs pārmaiņu laikā”.

Latviešiem ir gudrība, ka gudrais mācās no citu kļūdām, esiet vēl gudrāki – mācieties no citu panākumiem un citu labās prakses. Vienlaikus nepārvērtējiet savas spējas, neiztērējiet uzreiz daudz naudas dārgos un sarežģītos risinājumos, bet drīzāk iemācieties ar šiem risinājumiem strādāt, iesaistiet savu komandu, lai cilvēki, ar kuriem kopā strādājat, arī piedalās šo digitalizācijas un IT rīku ieviešanas procesā.”