Ivo Krievs: Kā nodrošināt uzņēmuma un datu drošību?

21.gadsimts ir iespēju laiks – jaunas tehnoloģijas, vairāk informācijas, kas iet roku rokā ar arvien sarežģītākām uzņēmēja izvēlēm, kā un kur veidot biznesu. Covid pandēmijas laiks daudziem uzņēmumiem lika pārorientēties un izdarīt izvēles. Līdz ar iespējām šis laikmets nesis arī dažādus riskus. Kā pasargāt savu uzņēmumu no tiem?

Jo mazāks bizness, jo mazāks risks – šis maldīgais pieņēmums bieži vien noved pie uzņēmuma problēmām vai pat darbības izbeigšanas. Mazam biznesam pat vismazākais drauds var izrādīties liktenīgs. Tāpēc tādi 21.gadsimta riski kā datu apstrādes riski, kiberriski,  ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saistītie riski un terorisma finanšēšanas novēršanas riski nav jomas, ko mazie uzņēmumi var ignorēt.

Risku vadība un lēmumu pieņemšana ir daļa no cilvēka dabas, risinājumu rodot izsvērti, vai balstoties uz intuīciju un iepriekšējo pieredzi. Biznesā nepietiek ar intuīciju, ir nepieciešami procesi, politikas un vēlme ieviest efektīvus vadības rīkus organizācijas darbības turpināšanai.

  • Kāda ir risku situācija jūsu uzņēmumā? Vai tie ir augsti, vidēji vai zemi? Novērtējiet to uzņēmuma risku pašvērtējuma testā.

Lai izpildītu testu, spied šeit!

 

Uzziniet vairāk par 21. gadsimta riskiem uzņēmumam un kā tos mazināt no zvērināta advokāta un sertificēta datu aizsardzības speciālista Ivo Krieva videolekcijā “Kā nodrošināt uzņēmuma un datu drošību?” , kas ir ceturtais stāsts mācību programmā ”Uzņēmuma darbs pārmaiņu laikā”:

“Liela daļa risku veidojas cilvēcīgā aspekta dēļ. Apmāciet darbiniekus spējā atpazīt ļaunprātīgus e-pastus, lai viņi neuzspiestu uz inficētiem failiem, nestāstītu sabiedriskajā transportā par jūsu klientiem. Bieži vien darbinieki pat nezina, ka tas ir slikti, par to ir jāstāsta.”

Noderīgi avoti